T Bölgesi Yağlı Olanlar İçin Tonik Tarifi

T Bölgesi Yağlı Olanlar İçin Tonik Tarifi
Oy ver DESTEK OL
5 (100%)
1 oy verildi.

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son günlerde ismini sıkça duyduğumuz T bölgesinin ne olduğundan ve t bölgesi yağlı olanlar için bazı tonik tariflerinden bahsedeceğiz.

T bölgesi nedir ?

T bölgesi resimden de anlaşılacağı üzere, alın, burun ve çeneyi kapsayan bölgedir. Şekil olarak T harfini andırdığı için bu isim verilmiştir. Lancome firmasının çıkardığı ” T zone ” isimli kremden sonra popüler olmuştur.

Cilt bakımı denildiğinde, özellikle bu bölgenin bakımı çok önemlidir. T bölgesindeki yağlanmayı yok etmek için, uzmanların önerdiği bazı doğal ve bitkisel yollar vardır. Bunlardan kısaca bahsedelim.

 

 

T Bölgesi Yağlı Olanlar İçin Tonik Tarifleri

Yağlı ciltlerdeki en büyük sorunlardan biri de; T bölgesinin daha fazla yağlı olmasıdır. Yağlanmayı dengelemek için T bölgesinde doğal toniklerden yardım alabilirsiniz.

 

Limon Suyu İle Yapılan Tonik Tarifi

  • 1 çorba kaşığı limon suyu
  • 2 çorba kaşığı su

Yapılışı :

Limon suyunu ve suyu bir kapta karıştırın. Ardından karışımı sprey şişesine koyun ve T bölgesine püskürterek sıkın. Gün içinde bir kaç kez toniği T bölgesine sıkabilirsiniz.

 

Salatalık ile yapılan tonik tarifi

  • 1 adet salatalık
  • Göz kararı su

Yapılışı : 

Salatalığın kabuklarını soyduktan sonra rondodan geçirin. Posasını ayırdıktan sonra suyunu bir şişeye koyun. Göz kararı bir miktar su ekledikten sonra T bölgesine püskürtün. Toniği dolapta saklamanız gerekmektedir.

 

Yeşil çay ile yapılan tonik tarifi

  • 2 adet yeşil çay poşeti
  • Su

Yapılışı :

Yeşil çay poşetlerini kaynar su içine atarak demlemeye bırakın. Soğuduktan sonra sabahları T bölgesini yeşil çayla silin.

 

Gül suyu ile yapılan tonik tarifi

  • 2 çorba kaşığı gül suyu
  • 1 çorba kaşığı su

Yapılışı :

Gül suyu ile suyu küçük bir kap içine koyun ve karıştırın. Püskürtmeli bir şişe kullanarak T bölgesine püskürtün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git