Siyah noktalar için doğal cilt maskeleri

Siyah noktalar için doğal cilt maskeleri
Oy ver DESTEK OL
5 (100%)
1 oy verildi.

 

Siyah noktalar, yağlı ciltlerde ortaya çıkan problemlerden biridir. Fazla olan yağ tabakası gözenekleri tıkamaya başlar ve siyah nokta oluşur.

 

Bal ve Tarçınla Yapılan Siyah Nokta Maskesi

2 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçın karıştırılarak siyah noktaların bulunduğu bölümlere sürülür. 5 dakika sürülür ve suyla yıkanır. Bal antibiyotik özellikte bir maddedir ve tarçınla birlikte siyah noktaların azalmasını sağlar. Her hafta bir kez uygulayabilirsiniz.

 

Yumurta Akıyla Yapılan Siyah Nokta Maskesi

2 adet yumurtayı bir kap içinde karıştırın. Ardından siyah noktaların üzerine sürün. Kuruduktan sonra bir kere daha sürün. 10 dakika geçtikten sonra yıkayın. Siyah noktaları iyi şekilde temizleyen bir maskedir.

 

 

Yulaf ve Yoğurtlu Siyah Nokta Maskesi

Yoğurt içinde yer alan laktik asit hem sivilceleri hemde siyah noktaları giderir. 3 çorba kaşığı yoğurt ve 2 çorba kaşığı yulafı karıştırın. Siyah noktaların daha hızlı giderilebilmesi için 3 damla limon yağı ekleyin. Maskeyi sürdükten sonra 10 dakika bekletin. Ardından ılık su kullanarak yıkayın.

 

Zerdeçal ve Naneli Siyah Nokta Maskesi

Zerdeçal ile nane gözenekleri temizler ve küçülmelerini sağlar. Gözenekler küçüldüğünde siyah noktalarda ortadan kaybolur. 1 tatlı kaşığı kuru haldeki naneyi çay şeklinde hazırlayın. Çaydan alarak toz zerdeçalın üstüne ilave edin. Krem şekline gelene dek karıştırın. Maskeyi cildinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Ardından bol suyla yıkayın.

 

 

Karbonatla Yapılan Siyah Nokta Maskesi

Siyah noktaları gidermek için yapılan en etkili maskelerden biri de; karbonatlı maskelerdir. Karbonatı göz kararı bir kap içine alın ve suyla beraber karıştırın. Ardından siyah noktaların üzerine sürün. Cildi çok kuruttuğu için çok sık kullanılmaması gerekir. Haftada bir kez yapılması uygundur.

 

Limon ve Tuz Karışımıyla Yapılan Siyah Nokta Maskesi

Siyah noktalara sebep olan ölü hücreleri arındıran limon ve tuz maskesi cilde peeling yapar. Yarım limon, yarım tatlı kaşığı tuz, 2 çay kaşığı yoğurt, 2 çay kaşığı bal karıştırılarak siyah noktalara sürülür. 10 dakika geçtikten sonra ılık suyla yıkanır.

Kaynaklar : 1, 2, 3, 4,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git