Hintli kadınların güzellik sırları

Bu Yazıya Puan Vermek İster misin?

Hintli kadınlar hem doğal güzellikleriyle, hemde biçimli yüz ifadeleriyle dikkat çeker. Ayrıca saçlarının güzelliği ile de dillere destan olan Hintli kadınlar; beslenmelerine dikkat ettikleri gibi kişisel bakımlarına da özen gösteriyor.

Daha çok saçlarıyla ön plana çıkıyor. Bu denli bakımlı ve parlak saçlara sahip olmalarının sırrını; masaj olarak açıklıyorlar. Saç derisine bitkisel yağ kullanarak yaptıkları masaj saçlarının daha sağlıklı çıkmasını sağlıyor. Bu yağların başında ise; zeytinyağı ve hintyağı geliyor.

 

 

Banyoda ise canlı cilt elde etmek için, çiçek banyosu yapıyorlar. Küvete papatya yağı ve sandal ağacı yağı karıştıran Hintli kadınlar, bitkisel yağlardan faydalanarak gergin bir ten elde ediyorlar. Ayrıca yasemin yağıda sıklıkla kullandıkları yağların başında geliyor.

Sizde bu banyo kürlerinden birini uygulamak için; şişe içine 70 ml alkol koyun. Üzerine limon ağacı yağı, gül ağacı yağı ve portakal yağı ekleyin. Bu yağları onar damla eklemeyi unutmayın. Şişeyi karıştırdıktan sonra 7 gün süreyle bekletin. 7 gün dolduktan sonra üstüne 40 ml su ekleyin ve 15 gün yeniden dinlenmeye alın. Ardından karışımı küvete azar azar her banyoda ilave ederek kullanın.

 

 

Hintli kadınlar cilt güzelliklerine de aynı oranda özen gösteriyor. Bunun için aknelere karşı kullandıkları harika kürlerden birini uygulayabilirsiniz. 1 çorba kaşığı limon suyu ile 1 çorba kaşığı loru karıştırın. Cilde sürdükten sonra 20 dakika bekletip yıkayın. Bu doğal maske sayesinde akneleriniz hızla cildinizi terkedecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git